Opis regionu

Region Północnej Bułgarii nie wymaga reklamy. Wszystko co jest potrzebne do wypoczynku można znaleźć właśnie w okolicach Warny. Dobra pogoda jest niemalże gwarantowana. Morze czyste i ciepłe. 

Wypoczynek nad morzem nie musi oznaczać zatłoczonych plaż i panującego na nich gwaru. Oprócz dużych miejscowości wypoczynkowych, są i zaciszne zakątki, które przypadną do gustu zarówno tym poszukującym bazy na kilkudniowe wycieczki, jak i tym zainteresowanym wypoczynkiem w jednym miejscu.

Największym miastem nad Morzem Czarnym jest Warna, choć stanowi ona atrakcyjny cel wycieczek dzięki sklepom, muzeom i Parkowi Nadmorskiemu.


Cennym zabytkiem architektury i kultury jest starówka w Nesebyrze, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Przylądek Kaliakra jest oddalony o 12 km od Kawarny i o 60 km od Warny. Ma on strome wybrzeże, którego prostopadłe ściany skalne mają 70 m wysokości. Nazwa ta oznacza "krwawy przylądek" od czerwonego odcienia skał. Według miejscowgo podania to krew przelana w obronie wzniesionej tu w IV w. p.n.e. twierdzy tak zabarwiła te skały.Z przylądkiem tym związanych jest wiele legend. Według najpopularniejszej – 40 dziewcząt bułgarskich wiąże swe długie włosy i tak połączone jedna za drugą skaczą z wysokiego brzegu, aby nie wpaść w ręce zbliżających się Turków.

Kolejnym miejscem, które można odwiedzić wynajmując ten dom to Balchik. Zbudowane w formie amfiteatru nad zatoką, malownicze miasteczko zwane Białym Miastem ze względu na wapienne białe skały, na których powstało. Miasto założone już w starożytności, pierwotna grecka nazwa Krunoy, później przemianowane na Dionizopolis. Główną atrakcją turystyczną, oprócz naturalnej piaszczystej plaży jest właśnie pałacyk Królowej Marii z okalającym go Ogrodem Botanicznym, drugim pod względem zbiorów w Europie. Pałac, nazwany "Cichym Gniazdem" został zaprojektowany przez włoskich architektów.

Bułgaria graniczy z Turcją, więc posiadając paszporty można skorzystać z bliskości geograficznej i pojechać na jednodniową lub dwudniową wycieczkę na azjatycką część Turcji, popłynąć promem lub stateczkiem, oraz zwiedzić mnóstwo atrakcji turystycznych i zabytków jakie oferuje Stambuł.

Zapraszam do skorzystania z mojej oferty oraz polecam zwiedzenie wymienionych powyżej pięknych miejsc, gdyż znajdują się niedaleko oferowanego przeze mnie domu.

Brak komentarzy: